Baltic Auto

0
Prece(s) (0 €)
Ir jautājumi? Zvaniet mums +371 29320330 22330446

KIA un Hyundai draudzējas ar Samsung

 

Abi Dienvidkorejas autoražotāji parakstījuši partnerības līgumu ar Samsung Electronics, lai uzlabotu mājas un automašīnas savienojamību.

Autoražotāju mērķis ir panākt to, lai ar automašīnās iebūvēto multivides iekārtu varētu darbināt mājas sadzīves iekārtas, tajā pašā laikā nodrošināt arī atgriezenisko saiti – tas ir, lai dažādas transportlīdzekļa funkcijas var vadīt ar AI skaļruņu, televizoru un viedtālruņu lietotņu palīdzību.

Risinājums šajā gadījumā būtu Samsung SmartThings’ IoT (Internet of Things) platforma, kas nodrošinātu mājas un automašīnas savienojamību. Ieguvums būtu ērtības jaunā līmenī, piemēram, atgriežoties no darba, vadītājs var aktivizēt “Mājas režīmu” un no automašīnas ieslēgt gaisa kondicionētāju, iedarbināt putekļu sūcēju vai ieslēgt apgaismojumu. Un otrādi, viņš var aktivizēt “Prombūtnes režīmu” pirms iziešanas no mājas, izslēdzot nevajadzīgo apgaismojumu vai attālināti ieslēdzot klimatkontroli, nodrošināt vajadzīgo temperatūru salonā jau pirms iekāpšanas.

Tenoloģija nodrošinās arī citas funkcijas, piemēram, elektrisko transportlīdzekļu īpašnieki var izmantot Smart Things integrēto “Mājas enerģijas pārvaldības pakalpojumu”, lai pārbaudītu savas mājas un transportlīdzekļa enerģijas patēriņu un iestatītu optimālos uzlādes laikus. Pakalpojums būs pieejams arī esošajiem transportlīdzekļiem, izmantojot bezvadu un atjauninājumus no USB.

Abi automašīnu zīmoli jau piedāvā Kia un Hyundai pakalpojumus no automašīnas uz mājām un no mājām uz automašīnu, sadarbojoties ar telekomunikāciju uzņēmumiem un būvniecības uzņēmumiem, bet Samsung SmartThings tos papildinās ar jaunām iespējām.

 

AVOTS:iAuto | 6.janvāris 2024 15:10